Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolekcjoner odpadków

21 stycznia 2004 | Kultura | MM
źródło: Nieznane

Wydarzenie Kurt Schwitters w łódzkim Muzeum Sztuki

Kolekcjoner odpadków

(c) MARIAN ZUBRZYCKI

""É Jeśli nie pisał wierszy, robił kolaże, jeśli nie zajmował się klejeniem, pracował przy swojej kolumnie, mył nogi w tej samej wodzie, w której kąpały się jego morskie świnki, garnek z klejem ogrzewał we własnym łóżku, w rzadko używanej wannie hodował żółwia, deklamował, rysował, drukował, ciął czasopisma na kawałki, kochał się, zapraszał przyjaciół na bardzo skąpe obiady i pośród tego zamieszania nigdy nie omieszkał podnieść czegoś z ziemi i schować do kieszeni." To tylko fragment codziennych zająć Kurta Schwittersa, dadaisty, w opisie Hansa Richtera, także uczestnika ruchu dadaistycznego.

Jeśli nie pisał wierszy, robił kolaże, jeśli nie zajmował się klejeniem, pracował przy swojej kolumnie, mył nogi w tej samej wodzie, w której kąpały się jego morskie świnki, garnek z klejem ogrzewał we własnym łóżku, w rzadko używanej wannie hodował żółwia, deklamował, rysował, drukował, ciął czasopisma na kawałki, kochał się, zapraszał przyjaciół...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament