Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniejszy budżet ceną za opóźnienia

21 stycznia 2004 | Ekonomia | AS

UE Polska nieprzygotowana do wykorzystania unijnych funduszy

Mniejszy budżet ceną za opóźnienia

  • Pieniądze wziąć i sensownie wydać - komentarz

Pieniądze UE dla nowych państw członkowskich

ANNA SŁOJEWSKA

Z BRUKSELI

Polska osłabia swoją pozycję w walce o większe pieniądze z unijnej kasy w nowym budżecie po 2006 roku - mówią urzędnicy w Brukseli. Jesteśmy nieprzygotowani do wykorzystania funduszy, które już nam przyznano, trudno będzie więc przekonać partnerów UE do przelewania większych pieniędzy na nasze konto w przyszłości.

Rozpoczęła się już dyskusja na temat przyszłego budżetu UE po 2006 roku. Według źródeł w Brukseli nasz głos w tej debacie na temat zwiększenia wypłat dla Polski nie będzie przekonujący, jeśli w ciągu najbliższych miesięcy nie nadrobimy zaległości w przygotowaniach do członkostwa.

Przepadną miliony z Phare

Tylko do 15 lutego możemy starać się o pieniądze z jednego z przedakcesyjnych programów Phare 2001. Przez ponad dwa lata, do końca grudnia 2003 roku, zdołaliśmy przedstawić projekty na kwotę 249 mln euro, co stanowi nieco więcej niż połowę dostępnych środków. Niektóre wnioski o pozostałe 219 mln euro prawdopodobnie zostały już pozytywnie rozpatrzone, ale i tak musielibyśmy nadzwyczajnie przyspieszyć, żeby fundusze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament