Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciuchy w niełasce

21 stycznia 2004 | Ekonomia | AB

Handel Maleje import odzieży używanej

Ciuchy w niełasce

Handel zagraniczny odzieżą używaną

Import odzieży używanej

Ciuchlandy, lumpeksy - czyli sklepy z używaną odzieżą przed 2-3 laty wskazywano często jako główne zagrożenie dla polskiego przemysłu odzieżowego. Prognozy zalania Polski używaną odzieżą nie sprawdziły się. Jej import ustabilizował się, a importerzy narzekają na trudności ze zdobyciem atrakcyjnego towaru i spadek popytu na ciuchy.

Lumpeksy z odzieżą sprzedawaną na wagę wyprowadziły się z centrów dużych miast na przedmieścia. Handel ciuchami utrzymał się na bazarach i w niewielkich osiedlowych sklepikach, ale coraz trudniej zdobyć tam coś modnego z metką znanej firmy.

Do końca grudnia ubiegłego roku polscy importerzy sprowadzili prawie 50 tys. ton odzieży używanej - wynika z ostatnich danych Ministerstwa Gospodarki, które wydaje zezwolenia na import ciuchów. To o prawie 12 tys. ton mniej niż w 2002 r., ale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament