Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biznes po harcersku

21 stycznia 2004 | Publicystyka, Opinie | CB RG
źródło: Nieznane

Gdy na czele ZHP stał Ryszard Pacławski, związek stracił znaczną część swojego majątku. Teraz harcerze próbują go odzyskać

Biznes po harcersku

FOT. (C) LESZEK WRÓBLEWSKI/PAP

Z notatki wewnętrznej ZHP: W zgromadzeniach wspólników spółek (...) ZHP reprezentował z reguły naczelnik ZHP hm. Pacławski, a przewodniczącym obrad zgromadzenia był zastępca naczelnika hm. Maślanka. Na niektórych zgromadzeniach jako reprezentujący ZHP występował zastępca naczelnika hm. Maślanka. Dokumenty wskazują, że co do zasady w przypadku zgromadzeń wspólników wiedzę o ich decyzjach posiadali zarówno hm. Pacławski, jak i hm. Maślanka.

CEZARY BIELAKOWSKI, RADOSŁAW GIL

Władze Związku Harcerstwa Polskiego działały na szkodę swojej organizacji. Taki wniosek płynie z wewnętrznego raportu ZHP. W latach 90. harcerze stracili udziały w swoich spółkach i część majątku, którego wartość szacowana jest obecnie na 12 mln zł. Związkiem kierował wtedy Ryszard Pacławski, kandydat na prezesa TVP. Jego zastępcą był obecny naczelnik Wiesław Maślanka. Dziś harcerze próbują odzyskać to, co przeszło w prywatne ręce.

Ryszard Pacławski

- Wszystkie moje działania - także w zakresie działalności gospodarczej - były potwierdzane przez statutowe organy związku. Trzy razy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament