Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruch w interesie

21 stycznia 2004 | Sport | SS
źródło: Nieznane

Piłka nożna Kalu Uche przedłużył umowę z Wisłą

  • Rozmowa z Kalu Uche
Ruch w interesie

Nigeryjczyk Kalu Uche, który latem odmówił gry w Wiśle i został przez nią ukarany, ostatecznie przeprosił się z klubem i przedłużył umowę do roku 2008. Wszystko wskazuje, że to nie ostatnie zmiany kadrowe w drużynie mistrza Polski. Radosław Majdan i Jacek Kowalczyk są bliscy przejścia do Krakowa.

Kontrakt z Nigeryjczykiem został przedłużony o dwa lata - do 30 czerwca 2008 roku. Rozmowy z piłkarzem były długie i poważne, ale zakończyły się powodzeniem, bo powrót Uche do Krakowa był - jak powiedział Henryk Kasperczak - jedynym logicznym rozwiązaniem. Trener Wisły, dobrze znający mentalność piłkarzy afrykańskich, przekonał Uche. Jego pewność siebie znacznie zmalała po tym, kiedy w sporze piłkarza z Wisłą FIFA przyznała w grudniu rację klubowi.

Stało się więc coś, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się nieprawdopodobne. Przypomnijmy, że Uche odmówił gry w Wiśle przed pucharowym meczem z Omonią Nikozja w lipcu ubiegłego roku. Od tamtej pory z ulubieńca stał się wrogiem krakowskich kibiców.

To nie jedyna zmiana w drużynie mistrza Polski. Klub rozwiązał umowę z Brasilią, lewym pomocnikiem, który...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament