Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy sądy arbitrażowe odciążą powszechne?

21 stycznia 2004 | Prawo | DH

Postępowanie cywilne Polubowne rozstrzyganie sporów

Czy sądy arbitrażowe odciążą powszechne?

Największy w Polsce sąd arbitrażowy działa przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Właśnie ten sąd ogłosił drugą już edycję konkursu na prace magisterskie dotyczące sądownictwa polubownego. Prace można wysyłać do 15 października 2004 r. na adres KIG: 00-074 Warszawa, ul Trębacka 4.

DANIEL HASIK

Rozpatrywany przez Sejm projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego proponuje m.in. zmianę przepisów normujących postępowanie przed sądem polubownym i usuwa bariery ograniczające rozwój sądownictwa polubownego w Polsce.

Rozwój sądownictwa polubownego jest faktem - obecnie w Polsce funkcjonuje około 30 takich sądów. Czy mogą spełniać bardziej istotną rolę, tak jak się od nich oczekuje? Niezupełnie. Żaden akt prawny nie reguluje bowiem kompleksowo tej problematyki, unormowania w kodeksie postępowania cywilnego są fragmentaryczne, a procedury związane z kontrolą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament