Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praca w instytucjach europejskich

29 stycznia 2004 | Polska-Unia Europejska | JB AS
źródło: Nieznane

Praca w instytucjach europejskich

Kto może się starać o posadę unijnego urzędnika?

Do konkursu może przystąpić każdy Polak, który ma uregulowany stosunek do służby wojskowej. Kandydat nie musi być członkiem korpusu służby cywilnej, nie musi być nawet urzędnikiem w Polsce.

Jakie są w tej chwili zarobki eurourzędników?

To zależy od kategorii. W Komisji Europejskiej są cztery grupy pracowników. Kategoria urzędnicza A obejmuje osiem szczebli. Wymagane jest wykształcenie wyższe, a także przygotowanie merytoryczne. Urzędnik szczebla A8 - to najniższa grupa zaszeregowania w kategorii A - zarabia w tej chwili ok. 3,5 tys. euro.

Następna kategoria, B, obejmuje personel pomocniczy, np. asystentów urzędników. W najniższej kategorii, B5, zarobki wynoszą ok. 3 tys. euro.

Do kategorii C należą sekretarki i personel techniczny. Także on obejmuje pięć grup - zarobki rozpoczynają się od ok. 2 tys. euro. Wymagania jak w kategorii B.

Do kategorii D zalicza się personel pomocniczy - pracownicy stołówek, ochrony itp. Żeby starać się o takie stanowiska, wystarczy mieć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3138

Spis treści

Polska-Unia Europejska

Zamów abonament