Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze ekstra na ekologię

22 marca 1995 | Nauka i Technika | KF

Pieniądze ekstra na ekologię

Rozmowa z Przemysławem Czajkowskim, koordynatorem krajowym Programu Małych Dotacji Globalnego Funduszu Ochrony Środowiska

Polska została wytypowana do tego Funduszu (Global Environmental Facility -- GEF) w 1992 r. Jakie korzyści uzyskaliśmy?

Dotychczas "duży" GEF przyznał Polsce 4, 5 mln dolarów na utworzenie leśnego banku genów w Sudetach i Białowieży, 22 mln dol. na "Zamianę ogrzewania węglowego na gazowe w małych i średnich kotłowniach". To największy grant udzielony do tej pory przez GEF. Powstał także w styczniu 1994 r. "Program Małych Dotacji" z kwotą 200 tys. dolarów.

Fundusz adresowany jest nie tylko do rządów i instytucji oficjalnych. O mały grant z Programu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, niezależne, społeczne, rolnicze, organizacje kobiece i zrzeszające ludzi niepełnosprawnych, kierowany jest też do ludności tubylczej nad Amazonką i do aborygenów oraz wszelkich stowarzyszeń i instytucji o charakterze niedochodowym, zajmujących się nie tylko ochroną środowiska.

Które projekty zgłaszane do pana biura mogą liczyć na przyznanie dotacji?

W tych samych dziedzinach, co z dużego GEF. Utworzono go z myślą o finansowaniu czterech głównych globalnych problemów ekologicznych, z jakimi boryka się ludzkość: redukcja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 435

Spis treści
Zamów abonament