Niedrogie, poza centrum
Niedrogie, poza centrum
Zdaniem eksperta
Mieszkania popularne często powstają w zespołach budynków. Przeciętna inwestycja ma około 150 lokali. FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI
Rynek nowych mieszkań w stolicy można podzielić na trzy segmenty: popularne, o podwyższonym standardzie i apartamenty. Dziś powiemy o mieszkaniach najtańszych, czyli tych popularnych, powstających głównie poza terenami byłej gminy Centrum.
Z danych firmy Reas Konsulting, specjalizującej się w doradztwie dla deweloperów, wynika, że przeciętne ceny dla segmentu mieszkań nazywanych popularnymi były w ostatnich latach niższe o ok. 400 - 500 złotych od średnich cen dla nowych lokali w całej Warszawie.
W swoim najnowszym raporcie pt. "Warszawski rynek mieszkaniowy 2004/2005" Reas Konsulting podaje, że za mieszkania popularne można uznać te sprzedawane przez deweloperów i spółdzielnie poniżej 3,6 tys. zł za 1 mkw. brutto.
Coraz mniej tych najtańszych
Udział mieszkań popularnych w całości rynku mieszkaniowego stolicy konsekwentnie się zmniejsza. Do roku 1998 mieszkania popularne stanowiły około 95 proc. warszawskiego rynku mieszkaniowego. Jak jednak twierdzi Reas, plany deweloperów wskazują, że mieszkania w cenie do 3,6 tys. zł za 1 mkw. będą stanowiły w latach 2004 - 2005...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta