Samochód służbowy, ale wyjazd prywatny
Świadczenia na rzecz pracowników
Samochód służbowy, ale wyjazd prywatny
Oddanie samochodu służbowego do dyspozycji pracownika jest powszechną praktyką i stanowi często element "pakietu motywacyjnego". Rzadko zdarza się jednak, żeby samochód był wykorzystywany wyłącznie do celów służbowych. Równie rzadko odprowadza się podatek od wartości tego świadczenia.
Pytanie, czy jest to konieczne, nurtuje jednego z naszych czytelników. Jego wątpliwość dotyczy sytuacji, gdy przedstawiciele handlowi używają służbowych samochodów również do celów prywatnych - w czasie dni wolnych i urlopu.
CZY URZĄD MOŻE NALICZYĆ PODATEK?
Z pewnością może. Nie ma bowiem wątpliwości co do tego, że wykorzystywanie samochodu firmowego na osobiste potrzeby jest otrzymanym od pracodawcy świadczeniem.
Podkreśliło to również Ministerstwo Finansów w wyjaśnieniach przekazanych "Rzeczpospolitej" ( "Samochód to przychód" , "Rz" z 27 lipca br.). Zgodnie bowiem z art. 12 ust....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta