Raj dla Polaków, Niemców i Arabów
Raj dla Polaków, Niemców i Arabów
Lądek Zdrój. Basen w sanatorium.
(c) GRZEGORZ HAWAŁEJ
Zanosi się na to, że najbliższe lata będą jednymi z lepszych w historii polskich uzdrowisk. Polacy zaczynają doceniać ich walory turystyczne i lecznicze, a zagraniczni goście coraz chętniej przyjeżdżają do uzdrowisk na wypoczynek połączony z zabiegami leczniczymi. Pojawili się nawet zagraniczni inwestorzy, którzy chcą współpracować z polskimi uzdrowiskami.
Obecnie w Polsce działa 26 spółek uzdrowiskowych. Większość z nich przeżywała w ostatnich latach poważne kłopoty. Szacuje się, że między 1999 a 2003 rokiem liczba kuracjuszy w uzdrowiskach spadła o ok. 40 proc. Działo się tak głównie za sprawą mniejszej liczby skierowań z kas chorych i Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tego powodu część placówek nie mogła pozwolić sobie na inwestycje i promocję, które pozwoliłyby im przyciągnąć klientów z Polski i zagranicy. Ta sytuacja zmienia się obecnie, firmy uzdrowiskowe zaczynają przynosić zyski, inwestują w swój rozwój i promują się w kraju i za granicą.
Kiepura i szlam leczniczy
Większość uzdrowisk polskich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta