Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak pogodzić kapitał prywatny z unijnym

02 listopada 2004 | Polska-Unia Europejska | MK
źródło: Nieznane

Ochrona środowiska Partnerstwo publiczno-prywatne nie blokuje dostępu do pieniędzy z Brukseli

Jak pogodzić kapitał prywatny z unijnym

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) jest w Polsce mało popularne. Samorządy powoli jednak przekonują się, że nie stanowi ono przeszkody do pozyskania unijnych funduszy, a może przynieść korzyści finansowe.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizował w ubiegłym tygodniu seminarium pod hasłem: "PPP a absorpcja funduszy unijnych". Uczestnicy: przedstawiciele instytucji finansowych i przedsiębiorstw, zastanawiali się, jak zwiększyć liczbę PPP w Polsce i przekonać do niego samorządy. Cytowane przez nich przykłady pokazują, że udział kapitału prywatnego nie przeszkadza w zdobywaniu unijnych funduszy przeznaczonych na ochronę środowiska i budowę infrastruktury.

W Polsce prywatyzacja podmiotów państwowych bądź komunalnych stanowiła poważną przeszkodę do ubiegania się o unijne wsparcie w ramach programu ISPA.

- Do tej pory wszystkie zatwierdzone projekty były realizowane według tego samego scenariusza, w którym jednostką odpowiedzialną za realizację był samorząd lub przedsiębiorstwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3371

Spis treści
Zamów abonament