IPN w stanie oblężenia
Belka zapowiedział to po wczorajszej rozmowie z prof. Leonem Kieresem, prezesem IPN. Wzmożony ruch odnotowano nie tylko w Warszawie, ale również we wszystkich 16 terenowych oddziałach IPN.
To skutek środowego komunikatu po posiedzeniu Kolegium IPN, że dla osób, które odnajdą na liście zasobów archiwalnych imię i nazwisko zbieżne ze swoimi danymi, zostanie uruchomiona "szybka ścieżka" dostępu do akt.
Do grudnia 2004 r. w Warszawie wnioski o uznanie za pokrzywdzone składało 20 osób tygodniowo. W styczniu, po ujawnieniu teczki Małgorzaty Niezabitowskiej, ta liczba wzrosła do 200 tygodniowo. Do końca grudnia 2004 r. placówki IPN wydały 28,5 tysiąca formularzy (nie licząc tych pobranych z Internetu) wniosków o udostępnienie akt. W tym samym terminie złożonych zostało łącznie 17,5 tysiąca wypełnionych formularzy.
Tłumy w WarszawieDo centrali IPN przy ul. Towarowej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta