Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praca zamiast grzywny

12 marca 2005 | Prawo | UW

PRAWO KARNE Zakłady utraciły ulgi w podatku dochodowym, nie chcą więc zatrudniać skazanych Praca zamiast grzywny Orzeczenie za drobne przestępstwo kary ograniczenia wolności i przymusu pracy staje się bezcelowe. Zakłady pracy nie przyjmują skazanych, bo nie chcą do tego dopłacać.

Nieodpłatna, dozorowana praca na cele społeczne może być karą zastępczą w zamian za grzywnę oraz głównym obowiązkiem nałożonym przez sąd na skazanego na ograniczenie wolności. Rada Europy w 1986 r. stwierdziła, iż kara pracy na cele społeczne jest prawdopodobnie najbardziej postępowym (progressive) środkiem alternatywnym wprowadzonym do europejskiego prawa karnego.

Kontrolowana i nieodpłatna

Za taką pracę nie ma wynagrodzenia. Służyć ma celom społecznym. Sąd wskazuje miejsce zatrudnienia - placówkę służby zdrowia, opieki społecznej, organizację społeczną, organizację lub instytucję niosącą pomoc charytatywną....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3480

Spis treści
Zamów abonament