Przeznaczenie funduszu
Omawiana ustawa w art. 2 za działalność socjalną uważa nieodpłatne lub częściowo odpłatne usługi świadczone na rzecz różnych form krajowego wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, udzielanie pomocy materialnej, w tym zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe. Podmioty posiadające obiekty o charakterze socjalnym, np. ośrodki wczasowe i kolonijne, sanatoria, ogrody działkowe, żłobki, przedszkola, oraz obiekty służące prowadzeniu działalności kulturalnej lub sportowo-rekreacyjne powinny część środków funduszu przeznaczyć na ich dofinansowanie.
Podstawowe obowiązki pracodawcy w zakresie gospodarowania zfśs: - dokładne rozpoznanie sytuacji dochodowej, życiowej i zdrowotnej wszystkich osób uprawnionych do korzystania ze środków na działalność socjalną u danego pracodawcy, - opracowanie czytelnych i wymiernych kryteriów ubiegania się o świadczenia socjalne, zawartych w regulaminie, - maksymalne ograniczenie wpływu na kwalifikowanie do przyznania konkretnego świadczenia czynników o charakterze pozasocjalnym, takich jak: przynależność do określonej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta