Wolne, ale czy płatne?
- Od 5 do 8 kwietnia 2005 r. byłem chory. Dzień pogrzebu papieża był ostatnim dniem mojego zwolnienia lekarskiego (piątek), a 9 kwietnia (sobota) był dla mnie wolny według harmonogramu pracy. 11 kwietnia, po powrocie z choroby, pracodawca zażądał, abym wziął urlop wypoczynkowy na 9 kwietnia. Zagroził, że jeżeli tego nie zrobię, wpisze mi nieusprawiedliwioną nieobecność. 8 kwietnia zamienił na dzień wolny, a 9 kwietnia (sobota) był dniem pracy. W piśmie zarząd poinformował mnie, że 9 kwietnia uznał mi jako nieobecność nieusprawiedliwioną bez dalszych konsekwencji. Czy pracodawca postąpił słusznie? -pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Dzień pogrzebu papieża Jana Pawła II był wolny od pracy jedynie w administracji rządowej na podstawie rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie ustalenia8 kwietnia 2005 r. dniem wolnym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta