ARBITRZY O PRZETARGACH
Jeśli zamawiający dopiero na rozprawie podnosi argument, że protest został wniesiony nieprawidłowo, to nie może on już być uwzględniony - taka jest konkluzja wyroku z 2 sierpnia 2005 r. (UZP/ZO/0-1938/05).
Od pewnego czasu toczy się spór o to, czy protest przesłany faksem należy uznać za wniesiony prawidłowo, czy nie. Art. 180 ust. 1 prawa zamówień publicznych mówi o proteście "pisemnym". Urząd Zamówień Publicznych interpretuje ten zapis w ten sposób, że tylko protest, który dotarł na piśmie, czyli w praktyce został przesłany pocztą, może być brany pod uwagę. Wśród arbitrów nie ma zgody. Jedni dopuszczają możliwość przesłania protestu faksem i za datę jego wpływu uznają wówczas moment otrzymania faksu. Inni idą tropem interpretacji UZP i odrzucają odwołanie, jeśli poprzedzający je protest nie dotarł do zamawiającego na czas na piśmie. Ten wyrok jest kolejnym głosem w dyskusji. Choć nie dotyka sedna problemu, to zwraca uwagę na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta