Alternatywni operatorzy stawiają na telefonię w wirtualnej sieci
Rozległą sieć telefoniczną ma w Polsce tylko Telekomunikacja Polska, ale nie dzieli się nią chętnie z konkurentami. Projekt uwolnienia sieci lokalnej na razie spełzł na niczym.
Stawki zbyt wysokieStawki, jakie Telekomunikacja proponuje konkurentom w zamian za prawo korzystania z łączy telefonicznych między abonentem a centralą, stawiają pod znakiem zapytania opłacalność świadczenia usług. Poza tym alternatywne telekomy nie za bardzo mogą sobie pozwolić na instalowanie własnych urządzeń w centralach telefonicznych Telekomunikacji Polskiej.
Remedium na niedostatek sieci dostępowej mają być sieci bezprzewodowe i profesjonalne usługi telefoniczne świadczone przez stałe łącza internetowe, których w Polsce jest coraz więcej. Chociaż te technologie są tańsze niż kablowe, to i tak na początek operatorzy stawiają na obsługę firm. Wielomilionowe inwestycje mają się przecież zwrócić jak najszybciej. Nie ma więc wielkiej szansy, żeby usługi w nowej technologii spowodowały przełom cenowy.
Głos jak danePrzez łącza internetowe i transmisji danych można prowadzić rozmowy od wielu lat. Najpierw były...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta