Znaki "niedostrzegalne wizualnie": dźwiękowe, zapachowe lub smakowe
Sądy wspólnotowe niechętne są rejestracji znaku towarowego, którego nie można bezpośrednio postrzec wizualnie.
Niedawno, bo 27 października 2005 r., Sąd Pierwszej Instancji (SPI) w sprawie Eden Sarl przeciwko Urzędowi do spraw Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) (T-305/04) po raz kolejny wypowiedział się na temat możliwości rejestracji znaku towarowego zapachowego, potwierdzając negatywne nastawienie sądów wspólnotowych do tego typu znaków. Ponieważ przedsiębiorcy szukają coraz to nowych form odróżniania swoich towarów od towarów innych przedsiębiorców, muszą być świadomi, że możliwości korzystania z tej formy są ograniczone.
Nie każde oznaczenieKonstrukcja większości przepisów dotyczących oznaczeń, które mogą być zarejestrowane jako znak towarowy, jest sformułowana w zbliżony sposób. Znakiem towarowym może być co do zasady: (a) każde oznaczenie, (b) które można przedstawić w formie graficznej, (c) umożliwiające odróżnienie towarów (usług)...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta