Dać szansę Kaliningradowi
Gubernator opóźnił nawet rozpatrywanie prawa w Dumie, by przeforsować korzystne dla obwodu zmiany. Boos został do Kaliningradu przywieziony w teczce z Moskwy i miał przeciw sobie wielu lokalnych polityków i biznesmenów, którzy uważali go za lobbystę moskiewskiego przemysłu. Za rządów jego poprzednika Władimira Jegorowa co jakiś czas powracało żądanie nadania obwodowi specjalnego statusu, co drażniło Moskwę i - zdaniem niektórych analityków - doprowadziło do dymisji Jegorowa.
Nowy gubernator zaskoczył wieloma pomysłami na rozwój regionu. Jednym z nich jest budowa ogromnej rafinerii naftowej, przerabiającej nawet 18 milionów ton ropy rocznie. - Zakłady staną się graczem nr 1 na europejskim rynku lekkich produktów naftowych - reklamował Grigorij Boos. Jednak inwestycje z sektora naftowego nie będą mogły korzystać z ulg dla specjalnej strefy. ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta