Pięć dni na rozstrzygnięcie protestu
Ustawa o zamówieniach publicznych daje zamawiającemu pięć dni na rozstrzygnięcie protestu. Niedochowanie tego terminu wywołuje skutki prawne, istotne zarówno dla zamawiającego, jak i wykonawcy.
Na podstawie art. 183 prawa zamówień publicznych (dalej: pzp) brak rozstrzygnięcia protestu w ustawowym terminie uznaje się za jego oddalenie. Rozstrzygnięcie to tylko z pozoru jest niekorzystne dla wykonawcy, gdyż w praktyce zabezpiecza jego interes przed przewlekłością postępowania protestacyjnego. Ponieważ z uchybieniem terminu ustawa łączy wskazany skutek prawny, wykonawcom nie służy protest na bezczynność zamawiającego.
Przekazanie w dowolnej formieRozstrzygnięcie protestu wraz z jego uzasadnieniem oraz pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia odwołania zamawiający na podstawie art. 183 ust. 2 pzp przekazuje podmiotowi, który wniósł...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta