Kompromis w sprawie hydraulika
Przyjęty wczoraj przez parlamentarzystów dokument to efekt kompromisu, do jakiego doszli zwolennicy liberalizacji rynku usług w Unii z jej przeciwnikami.
- Wywróciliśmy projekt do góry nogami, nadaliśmy mu ludzką twarz - cieszyła się niemiecka socjalistka Evelyne Gebhardt, która koordynowała prace nad dyrektywą. Ale równie szczęśliwy był brytyjski konserwatysta Malcolm Harbour. - Życie europejskich przedsiębiorstw będzie dużo prostsze - stwierdził.
Państwa UE wykazują się niezwykłymi umiejętnościami w blokowaniu usług świadczonych przez zagraniczną konkurencję. Na przykład Grecja wymaga od instruktorów nurkowania znajomości języka greckiego. Oficjalnie zasada ta ma chronić konsumentów. W praktyce oznacza jednak, że na przykład polska wycieczka nie może ze sobą zabrać swojego instruktora.
Swoje rynki chronią nie tylko państwa starej Unii. Słowenia wymaga, żeby wszystkie materiały...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta