Jak ewidencjonować odpady po opakowaniach
Nie musi mieć ona szczególnej formy. Można ją prowadzić w zwykłym zeszycie, najwygodniej chyba w formie tabeli. Można też kupić gotowy program komputerowy.
W każdym razie zestawienie powinno być prowadzone w taki sposób, by przedsiębiorca mógł na jego podstawie rozliczyć się z obowiązku recyklingu i ewentualnie ustalić, ile trzeba będzie zapłacić opłaty produktowej.
Ewidencja musi być na tyle czytelna, żeby Inspekcja Ochrony Środowiska czy Inspekcja Handlowa, które mogą pojawić się u przedsiębiorcy, mogły ocenić, czy właściwie wywiązuje się on z obowiązku recyklingu, a od 1 stycznia 2006 r. - także z odzysku (pierwszy raz przedsiębiorcy rozliczą się z odzysku do 31 marca przyszłego roku).
Co w ewidencjiTo, co ma się znaleźć w ewidencji, określa art. 11 ustawy o opłacie produktowej. Oprócz danych przedsiębiorcy muszą się w niej znaleźć informacje o: > masie (ilości) opakowań lub produktów wprowadzonych na rynek krajowy z podziałem na ich poszczególne rodzaje, > masie lub ilości poddanych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta