Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strzeż się hakerów i robaków

12 maja 2006 | Dobra firma | BM

KOMUNIKATOR INTERNETOWY TO TANIE I DOBRE NARZĘDZIE, ALE POD WARUNKIEM, ŻE SIĘ WIE, JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ Strzeż się hakerów i robaków Komunikatory internetowe są coraz częściej wykorzystywane w biznesie. Są wygodne, często darmowe, stwarzają możliwości, jakich nie daje poczta elektroniczna. Ale mogą stać się łatwym celem wirusów

Komunikator internetowy to w uproszczeniu program, który pozwala na przesyłanie informacji przez sieć w czasie rzeczywistym. Komunikatory, zwane też aplikacjami instant messaging (IM), czyli bezpośredniej komunikacji, są coraz popularniejsze. Jak wynika z raportu firmy ComScore, używa ich 28 mln Europejczyków, w tym 3 - 4 mln Polaków, oraz 67 mln Amerykanów. Stanowi to 49 proc. europejskich i 37 proc. amerykańskich internautów.

Największą popularnością w światowej sieci cieszy się MSN Messenger, nieco gorszą pozycję mają AOL i Yahoo!Messenger. W Polsce do najbardziej znanych zalicza się Gadu Gadu oraz Tlen.pl.

Prosty interfejs, możliwość komunikowania się w czasie rzeczywistym i łatwość posługiwania się tym narzędziem nawet przez osoby niemające dotąd bliższego kontaktu z informatyką - wszystko to spowodowało, że komunikatory z komputerów osobistych szybko trafiły do firm. Małe polskie przedsiębiorstwa wykorzystują zazwyczaj ogólnodostępne, takie jak choćby polskie Gadu Gadu, Tlen.pl czy też popularne w sieci aplikacje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3836

Spis treści
Zamów abonament