Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe patenty dla wodniaków nie zawsze korzystne

17 czerwca 2006 | Prawo | MR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PRAWO SPORTOWE Nowe patenty dla wodniaków nie zawsze korzystne Żeglarze jachtowi będą mogli pływać po Bałtyku. Świeżo upieczony sternik motorowodny poprowadzi motorówkę i skuter o mocy mniejszej niż dotychczas Staż niezbędny do zdobycia patentu starszego sternika motorowodnego będzie można zdobyć podczas rejsów pełnomorskich, np. na jachtach żaglowych czy statkach handlowych (c) MACIEJ PIĄSTA

Minister sportu podpisał 9 czerwca rozporządzenie w sprawie uprawiania żeglarstwa. Poprzednie przepisy straciły ważność pod koniec zeszłego roku. Nowe w najbliższym czasie trafią do Dziennika Ustaw i wejdą w życie z dniem ogłoszenia.

Żeglarze i motorowodniacy, którzy mają już patenty, jeśli zechcą skorzystać z nowych możliwości, muszą wymienić stare dokumenty na nowe. Bez konieczności zdawania egzaminu.

Na słabszym skuterze

Nie wszystkim się to będzie opłacało. Przepisy ograniczają uprawnienia wynikające z nowego patentu sternika motorowodnego. Będzie on mógł prowadzić łodzie z silnikiem o mocy nieprzekraczającej 60 kW (około 80 KM).

Żeby popływać na mocniejszych, wedle nowych zasad musi zdobyć stopień starszego sternika...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3866

Spis treści
Zamów abonament