Zarejestruj swój znak (w Polsce)
Aby znak został zarejestrowany, najpierw przedsiębiorca musi go zgłosić do rejestracji. Zasady dokonywania zgłoszeń, warunki, jakim musi odpowiadać znak, i reguły rządzące postępowaniem rejestracyjnym znajdują się w prawie własności przemysłowej (DzU z 2003 r. nr 119, poz. 1117, w skrócie pwp) oraz w rozporządzeniu w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń znaków towarowych (DzU z 2002 r. nr 115, poz. 998 ze zm.).
Kto pierwszy, ten lepszyW postępowaniu przed Urzędem Patentowym obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Złudna może być jednak pewność przedsiębiorcy, który - zgłosiwszy znak do rejestracji - jest przekonany, że nikt go już nie wyprzedzi.
Może się bowiem okazać, że inna firma wcześniej upubliczniła znak na międzynarodowej wystawie albo dokonała za granicą tzw. zgłoszenia międzynarodowego. W takich sytuacjach to właśnie temu drugiemu przedsiębiorcy będzie przysługiwało pierwszeństwo, pod warunkiem że w ciągu pół roku wniesie zgłoszenie do Urzędu Patentowego.
Jaki znak, takie zgłoszenieTo, jak będzie wyglądało zgłoszenie, zależy przede wszystkim od rodzaju znaku. Zgodnie z art. 120 pwp znakiem towarowym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta