Afera mięsna w Belgii
Afera mięsna w Belgii
Pięć osób aresztowano w Belgii w związku z wykryciem afery w eksporcie mięsa do Polski, szacowaną na 2, 3 mld franków belgijskich (79 mln USD) -- podała w piątek AFP, powołując się na belgijskie władze śledcze.
Oszuści przejmowali podroby przeznaczone na eksport do Polski i sprzedawali je nieoficjalnie w swoim kraju. Współudział belgijskiego celnika, zatrzymanego w czerwcu, pozwalał ogranizatorom tego "eksportu wewnętrznego" pobierać dotacje do prawdziwego eksportu, które wypłacane były z budżetu rolnego Unii.
Aresztowanym postawiono zarzut fałszowania oświadczeń na piśmie, oszustwa, nadużycia podatkowego oraz przekupstwa urzędnika państwowego -- poinformowała prokuratora w Antwerpii, prowadząca sprawę. Wśród zatrzymanych znajduje się 66-letni obywatel amerykański, którego personaliów nie ujawniono.
P. R.


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)