Tanio i częściowo bez spłaty
Jak dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Walczaka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), budżet pożyczkowy składa się z kilku subfunduszy. W zależności od rodzaju pożyczki różne są okresy spłaty i karencji. Generalnie środki są przyznawane maksymalnie na 80 proc. kosztów przedsięwzięcia. Więcej mogą uzyskać jedynie właściciele firm realizujących przedsięwzięcia dofinansowane z funduszy zagranicznych. Na ogół trzeba wnioskować o co najmniej 1 mln zł. Mniejsze kwoty mogą być przyznane jedynie w formie pożyczek:
- > finansowanych z subfunduszy,
- > płatniczych,
- > na przedsięwzięcia dofinansowane w ramach sektorowego programu operacyjnego "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw", Mechanizmów Finansowych Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Prawo do pożyczek przysługuje tylko tym przedsiębiorcom, którzy wnoszą opłaty i ewentualne kary, stanowiące przychody funduszu.
Warunki korzystania z pożyczekO nisko oprocentowany kredyt...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta