Ciepło, czysto, bez awarii
Aby zapewnić stabilne ciepło we wnętrzach, także w budynkach podłączonych do miejskiej sieci centralnego ogrzewania, warto zamówić wizytę hydraulika, który odpowietrzy kaloryfery, sprawdzi, czy nie ma przecieków, i oczyści tzw. odmulacze przeznaczone do usuwania z wody zanieczyszczeń. Może się okazać, że trzeba będzie pod ciśnieniem oczyścić grzejniki z nagromadzonego osadu. Taka operacja kosztuje co najmniej 500 zł.
Jeszcze więcej pracy wymagają instalacje wyposażone w niezależny piec centralnego ogrzewania, np. gazowy. Do konserwacji takich urządzeń może przystąpić tylko uprawniony instalator. Koszty przygotowań do zimy mogą się więc podwoić, bo oprócz hydraulika potrzebny będzie gazownik. Dzięki takim czynnościom zyskuje się jednak pewność, że nawet w najzimniejsze dni będzie dobre ogrzewanie.
Osobnym problemem są nieszczelne okna. Stare, drewniane framugi muszą być oczyszczone, uszczelnione i pomalowane, co kosztuje średnio 100 zł za okno, bo to pracochłonne czynności. Łatwiej uszczelnia się nowoczesne okna plastikowe lub drewniane, wystarczy odpowiednia regulacja śrub w okuciach. Koszty takiej usługi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta