Organizator stoku powinien odpowiadać za wszystkie wypadki narciarskie
W ostatnich miesiącach odżyła idea uchwalenia prawa górskiego. Podstawowym uzasadnieniem dla takiej regulacji jest wprowadzenie mechanizmów rozwiązujących problem braku zgody wszystkich właścicieli gruntów na narciarską eksploatację stoku. Chcemy jednak zwrócić uwagę na zagadnienie, które z prawem górskim jest ściśle związane, i dlatego należy rozważyć także jego uregulowanie w przyszłym prawie górskim. Mamy namyśli odpowiedzialność za wypadki narciarskie.
Tu łatwo o urazNie ulega wątpliwości, że narciarstwo alpejskie (snowboarding) jest sportem urazogennym. Według danych GOPR w ubiegłym sezonie w Polsce zdarzyło się ok. 5800 wypadków narciarskich, w tym nawet śmiertelne. Urazy wymagają często kosztownego leczenia, nie mówiąc o następstwach śmierci na stoku. Dodajmy, że w ostatnich latach mamy do czynienia z nowymi formami sportów śnieżnych (np. carving, snowboard, telemark). Każda z tych form...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta