Beczki z tradycjami i przyszłością
Do pracy używają tych samych narzędzi, którymi kiedyś posługiwali się w swoich warsztatach bednarskich ich przodkowie. Ci, którzy chcą spróbować swoich sił w bednarstwie lub poszerzyć asortyment już produkowanych wyrobów, muszą zacząć od znalezienia dawnych, podstawowych narzędzi, które czasem kupić można na giełdach staroci. Pomagają także dobre kontakty, zwłaszcza z rodzinami, w których kiedyś kolejne pokolenia trudniły się bednarstwem, lecz dziś, z różnych powodów - także finansowych - tradycja ta zanikła. Technologia wyrobu beczek i innych wyrobów bednarskich nie zmieniła się przez stulecia. Choć rosnące potrzeby klientów wymuszają konieczność rozszerzenia oferty, właściciele rodzinnych firm z branży potrafią nie tylko doskonale wpasować się w obecne realia wolnego rynku, ale także sprostać unijnej konkurencji.
Z pokolenia na pokoleniePomysł na firmę w Rejowcu Fabrycznym zrodził się z pasji i chęci kontynuowania rodzinnych, wieloletnich tradycji bednarskich. W jej powstaniu pomógł przypadek.
- W 1993 r. upadła Spółdzielnia Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Pawłowianka - mówi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta