Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kilka uwag o dylematach prowadzenia polityki pieniężnej

02 lutego 2007 | Ekonomia | JJ

Kilka uwag o dylematach prowadzenia polityki pieniężnej W sytuacji niskiej inflacji prowadzenie polityki pieniężnej wymaga wyważonych decyzji podejmowanych na podstawie jak najdokładniejszych prognoz - twierdzi główny ekonomista w banku Societé Generale

Narodowy Bank Polski stoi przed wyzwaniem usprawnienia polityki pieniężnej, głównie w sferze poprawy komunikacji z rynkiem. Zapowiedzi zmian znajdujemy w ostatnim komunikacie po ostatnim posiedzeniu RPP. Warto również w najbliższym czasie zastanowić się nad problemem celu inflacyjnego oraz sposobu prowadzenia polityki pieniężnej w sytuacji niskiej inflacji.

Nowy etap w historii banku centralnego może rozpoczynać się wraz z nową kadencją Rady Polityki Pieniężnej, jak również wraz z pojawieniem się nowego prezesa banku centralnego. Wówczas pojawia się najwięcej propozycji mających na celu usprawnienie polityki pieniężnej. Abstrahując od pomysłów czysto politycznych, zmierzających zazwyczaj do ograniczania niezależności banku centralnego, warto zastanowić się nad istotnymi elementami z punktu widzenia prowadzenia polityki pieniężnej.

Komunikacja z rynkiem

Przejrzystość i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4057

Spis treści
Zamów abonament