Telewizja rzeczywiście publiczna
Tuż po wejściu Polski do UE znowelizowano ustawę o radiofonii i telewizji. TVP miała pełnić misję publiczną, a więc być pluralistyczna, bezstronna i niezależna. Dziś budzi to uśmiech politowania. TVP nie jest sferą debaty publicznej, ale trybuną polityków. O jej organach nadzorczych i zarządzających decydują politycy. O tym, co można, a czego nie można mówić i pokazywać w telewizji - też oni. A dodatkowo telewizja musi zarabiać pieniądze - jest przecież spółką prawa handlowego.
Na dalszy plan zeszła rzetelność informacyjna, ułatwianie korzystania z dóbr kultury, oświaty i dorobku nauki. Mimo zobowiązania do przedstawiania stanowisk pracodawców i związkowców w węzłowych sprawach publicznych (art. 23 ustawy o radiofonii) TVP milczy. Ma ułatwiać władzom dialog ze społeczeństwem i komunikowanie sięspołeczeństwa z samym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta