Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łatwiej połączyć, niż podzielić

19 marca 2007 | Nieruchomości, budownictwo | MT JB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

MIESZKANIA Czy można z jednego lokalu zrobić dwa lub odwrotnie Łatwiej połączyć, niż podzielić Zdarza się, że na osiedlu, w którym chcemy kupić mieszkanie, nie ma lokali o interesującej nas powierzchni. Co zrobić w takiej sytuacji: zrezygnować z planów czy szukać innych rozwiązań?

Są osoby, które decydują się na zakup dwóch lokali lub jeden duży dzielą na dwa mniejsze. Nie zawsze jednak jest to możliwe.

Trudne do zmiany

Jarosław Jaczewski, szef marketingu Przedsiębiorstwa Inwestycyjno-Budowlanego Ebejot, mówi, że przy obowiązujących przepisach łączenie i rozdzielanie lokali mieszkaniowych jest trudne.

- Deweloper, kiedy występuje o pozwolenie na budowę, musi określić liczbę mieszkań w budynku. Aby dostał pozwolenie na użytkowanie, liczba lokali musi się pokrywać z wcześniej zgłaszaną. Gdybyśmy chcieli wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i podzielić duże mieszkanie na dwa lokale, trzeba byłoby wystąpić o zamienny projekt pozwolenia na budowę, a to jest proces czasochłonny, bo do załatwienia jest wiele formalności - tłumaczy Jarosław Jaczewski.

Dodaje, że w tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4095

Spis treści
Zamów abonament