Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Losy oskarżeń z kampanii wyborczej

24 listopada 1995 | Kraj | MD KG

Sztaby przedstawiały zarzuty, by mobilizować negatywny elektorat przeciwnika

Losy oskarżeń z kampanii wyborczej

Kazimierz Groblewski, Marcin Dominik Zdort

W czasie kampanii wyborczej dwaj główni kontrkandydaci i ich sztaby wysuwali bardzo poważne zarzuty mające skompromitować przeciwników w oczach wyborców. Dziś, po zakończeniu kampanii, w sztabie prezydenta elekta nie chcą komentować ani oskarżeń skierowanych przeciwko Wałęsie, ani przeciw Kwaśniewskiemu, stwierdzając, że zajmują się nimi odpowiednie organy. W sztabie urzędującego prezydenta natomiast jego zwolennicy zapowiadają walkę o doprowadzenie do zajęcia się przez sądy zarzutami obciążającymi Aleksandra Kwaśniewskiego.

Polisa

Główne oskarżenie, jakie skierowano przeciwko Aleksandrowi Kwaśniewskiemu w tej kampanii, dotyczyło sprawy nazwanej przez prasę "czerwoną pajęczyną". Dziennikarze "Życia Warszawy" opublikowali informację o tym, że żona kandydata na prezydenta posiada akcje w towarzystwie ubezpieczeniowym "Polisa" wraz z żoną premiera Józefa Oleksego i kilkoma przedsiębiorcami zamieszanymi w największe afery gospodarcze ostatnich lat. Ujawniono też, że współwłaścicielami "Polisy" są przedsiębiorstwa państwowe, na których decyzje w tej sprawie mogła wpłynąć obecność wśród akcjonariuszy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 626

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament