Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nasz rząd intelektualny

17 lutego 1996 | Plus Minus | SB

Z boku

Nasz rząd intelektualny

Stefan Bratkowski

Niektórzy nasi rodacy minęli się z pisanymi im rolami w normalnych życiorysach. Prawda, w czasie nam zabranym ci ludzie i tak swoje zrobili, odegrali wielkie role, co jednak tylko potwierdza miarę ich predyspozycji do wielkości.

Gdyby to ode mnie zależało, mielibyśmy paru honorowych prezydentów Rzeczypospolitej. Nie, nie myślę o takiej instytucji na stałe; myślę o ludziach, którzy właśnie mogli być naszymi prezydentami w owym czasie nam zabranym -- o Jerzym Giedroyciu, Janie Nowaku-Jeziorańskim i Jerzym Turowiczu.

Dziś -- przede wszystkim o tym pierwszym, o jego Instytucie Literackim i "Kulturze". . Warto chyba przy tej specjalnej okazji, jaką jest jubileusz, opowiedzieć, jak ją widział zawodowiec, który choć nie policzy, ile razy od roku 1957 tracił pracę i na jak długo, to jednak zawsze starał się o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 676

Spis treści
Zamów abonament