Cztery tysiące hektarów do zagospodarowania
Huta im. Sendzimira
Cztery tysiące hektarów do zagospodarowania
Huta im. Tadeusza Sendzimira przechodzi wielkie przeobrażenia. W maju ma się zakończyć montaż linii ciągłego odlewania stali, trwa modernizacja walcowni gorącej blach. Zaawansowana jest restrukturyzacja zmierzająca do przekształceń własnościowych i utworzenia holdingu. Ubiegły rok przyniósł niespotykany od lat zysk netto, szacowany na ok. 100 mln zł.
Po kilku niekorzystnych latach, druga pod względem wielkości produkcji polska huta stali stopniowo przystosowuje się do warunków gospodarki rynkowej. W poprzednich latach zlikwidowano najbardziej nieefektywne, wyeksploatowane obiekty: siedem baterii koksowniczych, aglomerownię, dwa wielkie piece oraz stalownię martenowską z siedmiomia piecami martenowskimi i piecem tandem. Radykalnie, o ponad 70 proc. zmniejszyła się emisja zanieczyszczeń. Huta produkująca w 1979 roku 6, 7 mln ton stali surowej, w roku ubiegłym wytwarzała 2, 9 mln ton. Załoga z 26 tysięcy osób (na początku lat 90. )...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta