Informacje
Informacje
4 NR 91 (4345) 17 kwietnia 1996
MEDIA -- BIZNES -- REKLAMA
Koncepcje rozwoju Telewizji Polskiej SA i kierowania Zarządem
Przewodniczący Rady Nadzorczej, dr Karol Jakubowicz, komentując odwołanie Zarządu pod kierunkiem Wiesława Walendziaka stwierdził m. in. , że w działalności telewizji publicznej otwiera się nowy początek. Stwierdzenie to upoważnia mnie do wyrażenia na wstępie myśli ogólnej, odnoszącej się do samej istoty telewizji publicznej, gdyż uważam, że właściwe jej zrozumienie jest kluczem do zapoczątkowania zmian.
Ustawa o radiofonii i telewizji nie zawiera definicji telewizji publicznej, wymienia jedynie jej zadania wobec społeczeństwa i instytucji życia społecznego. W dokumencie przyjętym przez Radę Nadzorczą pt. "Misja Telewizji Polskiej SA -- jako nadawcy publicznego", określa się telewizję publiczną jako instytucję społeczną i narodową, wpisaną w ład demokratyczny państwa. Natomiast w wewnętrznym dokumencie pt. "Strategia Rozwoju TVP SA" z sierpnia 1994 r. opracowanym w Biurze Analiz i Planowania Strategicznego znajduje się zupełnie odmienne rozumienie roli i zadań telewizji publicznej. Na str. 19 czytamy: "Telewizja publiczna należy do sektora usług (służb) publicznych, ma więc świadczyć usługi społeczeństwu. Celem jej jest służenie interesom ogółu społeczeństwa, a nie swoim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta