Pary w pracy
Małżeństwa i afery miłosne
Pary w pracy
Konserwatywny pogląd na karierę zawodową zakłada, że nie powinno się pracować w jednym miejscu ze współmałżonkiem albo inną bliską osobą. W praktyce tylko nieliczne firmy zabezpieczają się przed taką ewentualnością, stosując odpowiednią politykę zatrudnienia. W wielu zakładach pracuje się całymi rodzinami. Czy taka sytuacja może mieć wpływ na ogólne wyniki działalności przedsiębiorstwa, a jeżeli tak, to czy jest to wpływ pozytywny czy raczej negatywny?
Młodzi wolą razem, urzędnicy osobno
Ponad połowa respondentów, których sopocka Pracownia Badań Społecznych zapytała, czy chcieliby pracować razem ze współmałżonkiem, narzeczonym bądź narzeczoną, udzieliła na to pytanie odpowiedzi przeczącej. 27 proc. badanych chciałoby jednak pracować w jednej firmie z najbliższą osobą.
Do grona zwolenników pracy we dwoje należą przede wszystkim ludzie młodzi, w wieku od 18 do 24 lat (37 proc. z nich udzieliło na zadane w sondażu pytanie odpowiedzi twierdzącej) oraz uczniowie i studenci (40 proc. odpowiedziało: tak) . Podobne nastawienie wykazują osoby o innym niż wyższe wykształceniu, stosunkowo niskich dochodach przypadających na jednego członka rodziny i tak zwane niebieskie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta