Żądający zabezpieczenia musi się liczyć z ryzykiem przegranej
Wszczynający proces może się domagać, z myślą o przyszłej wygranej, np. zakazu oznaczania towarów spornym znakiem towarowym albo zakazu sprzedaży danej rzeczy
Jest to zabezpieczenie powództwa. Sąd Najwyższy stwierdził, że gdy powód nie wygra sprawy, ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone jego wykonaniem przewidzianą w art. 746 § 1 kodeksu postępowania cywilnego.
Spór między konkurentami
Sprawa dotyczy sporu między wydawcami czasopism z krzyżówkami zawierających w tytule cyfry i cyfry połączone ze słowem „panoramiczne” lub „krzyżówek”. Jeden z nich to oficyna Technopol sp. z o.o., która zarejestrowała w Urzędzie Patentowym ponad setkę znaków towarowych graficznych w postaci napisów: cyfry arabskiej „100” i jej wielokrotności (200, 300 itd.) umieszczonych nad oznaczeniem słownym „Panoramicznych” lub „Panoram” i kolorowego boku, np. „100 Panoramicznych”, „200 Panoramicznych”. Drugi z adwersarzy to Roman O., który wydaje czasopisma z krzyżówkami pod takimi tytułami, jak np. „222 Panoramiczne”, „333 Panoramiczne”, „500 Krzyżówek”, „300 Krzyżówek z Uśmiechem”,”300 Krzyżówek Panorama Rozrywki”.
Roman O. wystąpił do sądu przeciwko spółce o ochronę jego praw do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta