Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudna integracja Azotów

12 września 2017 | Ekonomia

Obecny zarząd chemicznego giganta jest zdeterminowany, by dokończyć konsolidację grupy. Związkowcy ostrzegają jednak, że nie zgodzą się na wszystkie propozycje.

Politycy lubią nazywać Grupę Azoty polskim czempionem narodowym, wskazując na imponującą skalę działalności chemicznej grupy. Jednak od 2013 r. kolejnym zarządom firmy z trudem udaje się skonsolidować zakłady rozsiane po całym kraju. Na przeszkodzie stają silne w każdej z fabryk związki zawodowe, a także ambicje menedżerów zależnych spółek i lokalnych polityków. Obecny zarząd ma szanse dokończyć integrację i ma już pierwsze sukcesy.

– Konsolidacja jest na ukończeniu – przekonuje Wojciech Wardacki, prezes Azotów. – Grupa jak dotąd nie miała ani wspólnej platformy zakupowej, ani jednolitego regulaminu zakupów. Platformę już uruchomiliśmy, regulamin wdrażamy. To rodzi konkretne oszczędności – przekonuje Wardacki.

To, co dla zarządu chemicznej grupy jest optymalizacją kosztów, szukaniem synergii i budowaniem wspólnej marki, dla związkowców z zależnych spółek jest osłabianiem lokalnego potencjału i wzmacnianiem słabszych zakładów kosztem silniejszych. Analitycy zaś zwracają uwagę, że Azoty, zamiast zrestrukturyzować zatrudnienie w procesie konsolidacji, zwiększyły je. ©℗ —box

Brak okładki

Wydanie: 10850

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament