Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wróblewski: ustawy o SN i KRS wkrótce będą podpisane

08 grudnia 2017 | Prawo

Mam nadzieję, że ustawy o reformie Sądu Najwyższego i Krajowej Radzie Sądownictwa trafią do prezydenta przed świętami i zostaną podpisane jeszcze w tym roku – mówił Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, w czwartkowym programie #RZECZoPRAWIE Tomasza Pietrygi

Poseł wyraził opinię, że wszystkie argumenty w sprawie reformy sądownictwa zostały już przedstawione, a kwestie uregulowane ustawą mają dużo większe poparcie niż na początku dyskusji, która trwa już kilka miesięcy.

Ponadto, Wróblewski wskazał, że toczące się w ostatnich dniach debaty dotyczyły jedynie kwestii szczegółowych. Zasadnicze ustalenia pozostały bez zmian.

– Powstał nieprawdziwy pogląd, że PiS koncentruje się wyłącznie na kwestiach kadrowych. Po zakończeniu kwestii ustrojowych chcemy skupić się na proceduralnych – mówił poseł.

Wróblewski przypomniał, że rozpoczęły się prace m.in. nad zmianą procedury cywilnej. Przypomniał także, że zostały już uchwalone zmiany procedury administracyjnej. Wyraził także nadzieję, że prace nad kwestiami proceduralnymi nie będą budziły takich emocji jak ustrojowe.  —jk

Wydanie: 10923

Wydanie: 10923

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Nauka

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament