Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezruch na ściernisku

08 grudnia 2017 | Nieruchomości | Tomasz Adamczyk

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie megalotnisko – parafrazowano słowa starej piosenki braci Golców, kiedy we wrześniu rząd ogłosił, że Centralny Port Komunikacyjny powstanie w gminie Baranów.

Wielu rozgrzanych komentatorów spodziewało się natychmiastowego ruchu w nieruchomościowym interesie. Tymczasem, jak wynika z raportu przygotowanego dla „Rzeczpospolitej" przez firmę Cenatorium, nic takiego się nie stało. Inwestorzy nie rzucili się na grunty pod parkingi, hotele czy centra logistyczne, a ceny nie wzrosły.

I to się raczej szybko nie zmieni. Po pierwsze, dla Baranowa pojawiła się niedawno konkurencja w postaci Grójca, co sprawiło, że potencjalni inwestorzy, i tak niepewni, czy CPK w ogóle powstanie, stali się jeszcze bardziej ostrożni.

Po drugie, przykład lotniska w Modlinie pokazuje, że zainteresowanie nieruchomościami w okolicy wzrasta, dopiero kiedy widać już realne prace (np. przy infrastrukturze drogowej i kolejowej), a nie tylko zapowiedzi.

W przypadku CPK będzie podobnie. A na razie na ściernisku, zamiast transakcyjnego ruchu, obserwujemy transakcyjny bezruch.

 

Wydanie: 10923

Wydanie: 10923

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Nauka

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament