Siła dymisji
Kryzys telewizji publicznej
Siła dymisji
Beata Modrzejewska
"Zdjęcie" ze stanowiska dyrektora Programu I TVP Tomasza Siemoniaka było jednym z dominujących -- obok złagodzenia przez Sejm ustawy antyaborcyjnej -- wydarzeń relacjonowanych przez media w ubiegłym tygodniu. Można postawić pytanie, po co tak skrupulatnie rejestrować zmiany kadrowe w TVP, czy są one na tyle ważne? Przecież w innych instytucjach, np. w ministerstwach, też wymieniani są dyrektorzy departamentów i żaden z nich nie pojawia się na pierwszych stronach gazet. Jednak kadry w TVP bywają ważne: wiosną zdymisjonowanie szefa "Jedynki" spowodowało (pośrednio) wymianę zarządu TVP, a niedawna dymisja dyrektora Programu I ujawniła kryzys zarządzania telewizją publiczną, kryzys w samym zarządzie, jak i kolejny raz -- polityczne mechanizmy działające w TVP.
Od połowy sierpnia prasa pisała o złym zarządzaniu finansami firmy (utrata płynności) , o upolitycznianiu programu. Spekulowała na temat prawdopodobieństwa dokonania zmian w składzie zarządu przez Radę Nadzorczą. Doniosła o próbie zawieszenia w pełnieniu obowiązków wiceprezesa ds. finansowych Tomasza Jeziorańskiego.
Jacek Kozłowski, członek Rady Nadzorczej, zgadza się na określenie stanu, w jakim znalazła się polska telewizja publiczna, mianem: kryzys.
-- Przesłanki tego kryzysu istniały...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta