Prokuratura wojskowa do zmian
Andrzej Seremet prokurator generalny
Agata łukaszewicz
: Czy jest pan w konflikcie z naczelnym prokuratorem wojskowym?
Andrzej Seremet: Wszystkie sprawy, które wymagają omówienia i załatwienia, powinny być załatwiane w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami. W kategoriach tych nie mieści się publiczna krytyka przełożonego przez podwładnego prokuratora. W sytuacji gdy funkcjonariusze państwowi, w tym i prokuratorzy, dopuszczają się błędów, należy się do nich przyznać i wyciągnąć wnioski. Tak należało postąpić przed wydarzeniami, które miały miejsce w poniedziałek.
Podczas wczorajszej wizyty u prezydenta chciał pan odwołania prok. Krzysztofa Parulskiego?
Sprawy personalne były przedmiotem rozmowy z prezydentem.
Czy podjęto już decyzję o likwidacji prokuratury wojskowej?
Takiej decyzji nie podjęto, jej podjęcie nie leży w kompetencjach prokuratora general- nego, lecz ministra sprawiedliwości. Obecnie w Prokuraturze Generalnej i w Minister- stwie Sprawiedliwości nad reformą prokuratury wojskowej pracują specjalne zespoły. W skład powołanego przeze mnie wchodzą w równej liczbie prokuratorzy z Prokura- tury Generalnej i Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
Jeśli nie likwidacja, ma pan inny pomysł na reformę prokuratury?
Jak wielokrotnie deklarowałem, zmiany w prokuraturze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta