Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podróże za pracą

30 października 1996 | Moja Kariera | EB

Rynek europejski

Podróże za pracą

Świat pracy staje się coraz bardziej mobilny. Specjaliści podróżują w poszukiwaniu atrakcyjnej pracy nie tylko po kraju, ale również po świecie. Umiejętności profesjonalistów krajowych i zagranicznych są porównywalne, ale warunki kontraktów czy umów o pracę w zależności od kraju mogą być różne. Z raportu przygotowanego przez Financial Times wynika, że tylko we Francji cudzoziemcy zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach zarabiają tyle samo, co Francuzi - około 100 tys. funtów rocznie. W Niemczech wyżej cenieni są lokalni menedżerowie. Ich zarobki kształtują się na poziomie 130 tys. funtów, podczas gdy cudzoziemcy na porównywalnych stanowiskach otrzymują średnio równowartość 110 tys. funtów.

Podobnie jest w Holandii, gdzie lokalny dyrektor może zarobić 90 tys. funtów, a cudzoziemiec tylko 80 tys. funtów rocznie.

Irlandia - dla menedżera z rodziną

Wyżej cenią zagranicznych menedeżrów pracodawcy włoscy, irlandzcy, polscy, brytyjscy, czescy i hiszpańscy. Lokalny dyrektor w Irlandii może zarobić 85 tys. funtów, ale przyjezdny otrzyma 100 tys. funtów. Irlandia jest w ogóle atrakcyjnym miejscem pracy dla wędrujących specjalistów. Koszty wynajmu trzysypialniowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 899

Spis treści
Zamów abonament