Podróże za pracą
Rynek europejski
Podróże za pracą
Świat pracy staje się coraz bardziej mobilny. Specjaliści podróżują w poszukiwaniu atrakcyjnej pracy nie tylko po kraju, ale również po świecie. Umiejętności profesjonalistów krajowych i zagranicznych są porównywalne, ale warunki kontraktów czy umów o pracę w zależności od kraju mogą być różne. Z raportu przygotowanego przez Financial Times wynika, że tylko we Francji cudzoziemcy zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach zarabiają tyle samo, co Francuzi - około 100 tys. funtów rocznie. W Niemczech wyżej cenieni są lokalni menedżerowie. Ich zarobki kształtują się na poziomie 130 tys. funtów, podczas gdy cudzoziemcy na porównywalnych stanowiskach otrzymują średnio równowartość 110 tys. funtów.
Podobnie jest w Holandii, gdzie lokalny dyrektor może zarobić 90 tys. funtów, a cudzoziemiec tylko 80 tys. funtów rocznie.
Irlandia - dla menedżera z rodziną
Wyżej cenią zagranicznych menedeżrów pracodawcy włoscy, irlandzcy, polscy, brytyjscy, czescy i hiszpańscy. Lokalny dyrektor w Irlandii może zarobić 85 tys. funtów, ale przyjezdny otrzyma 100 tys. funtów. Irlandia jest w ogóle atrakcyjnym miejscem pracy dla wędrujących specjalistów. Koszty wynajmu trzysypialniowego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta