Jak zarobić na poszukiwaniu zatrudnienia dla bezrobotnych
Przedsiębiorca, który chce się zajmować kojarzeniem pracodawców i osób poszukujących pracy, musi uzyskać odpowiedni wpis do rejestru i specjalny certyfikat, za który zapłaci 200 zł
Sytuacja na rynku pracy jest trudna. Bezrobocie w czerwcu osiągnęło poziom 12,4 proc. To co prawda mniej niż miesiąc wcześniej, ale i tak jest to najwyższa stopa bezrobocia w tym miesiącu od sześciu lat. Prognozy mówią, że na koniec roku wskaźnik ten może sięgnąć 14 proc., a 2013 rok wcale nie musi okazać się lepszy.
W najbliższym czasie praca będzie więc dobrem stosunkowo rzadkim, a jednocześnie poszukiwanym. Prawo popytu i podaży mówi, że to, czego jest mało, a na co istnieje zapotrzebowanie, osiąga wysoką cenę. Okazuje się więc, że także na „dostarczaniu” pracy można zarobić.
Oczywiście miejsca pracy tworzą pracodawcy. Jednak istotną rolę odgrywają także podmioty prywatne zajmujące się, mówiąc w największym skrócie, kojarzeniem pracodawców i pracowników. Chodzi oczywiście o agencje zatrudnienia. Jak rozpocząć taką działalność gospodarczą? Przede wszystkim trzeba poznać przepisy ustawy z 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (dalej: ustawa).
Czym się zajmują
Agencje zatrudnienia to jedne z sześciu typów instytucji rynku pracy. Stanowią więc część większej całości, której zadaniem jest promocja zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia oraz aktywizacja zawodowa. Zgodnie z ustawą agencja zatrudnienia to podmiot wpisany do rejestru podmiotów prowadzących agencje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta