Oferta musi spełniać warunki
Zasadą jest zakaz zawierania umów koncesji na rabaty budowlane lub usługi do czasu ogłoszenia wyroku przez sąd rozpoznający dotyczącą jej skargę
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie wydał 22 czerwca przełomowy wyrok w sprawie stosowania przepisów ustawy z 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi.
Wyrok podkreśla autonomię koncesji na roboty budowlane lub usługi (dalej: ukrbu) względem zamówień publicznych w zakresie niezależności orzecznictwa sądów administracyjnych od ustalonego orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej.
Obsługa punktu gromadzenia odpadów
Stan faktyczny sprawy dotyczył postępowania koncesyjnego ogłoszonego przez gminę Kraków w zakresie zawarcia umowy koncesji na obsługę i administrowanie Zbiorczym Punktem Gromadzenia Odpadów (tzw. „lamusownią”) przez okres 10 lat. Kluczowe znaczenie dla sprawy miała kwestia wynagrodzenia należnego przyszłemu koncesjonariuszowi.
W ogłoszeniu o koncesji gmina wskazała, że wynagrodzenie stanowić będzie wyłączne prawo do korzystania z usług wraz z ewentualną płatnością koncesjodawcy. Podmiot publiczny, jako jedyne kryterium oceny ofert, na podstawie którego wybierze ofertę najkorzystniejszą, wskazał wysokość dopłaty gminy do usługi świadczonej przez koncesjonariusza...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta