Kiedy wydatki na odzież są kosztem
Kwoty wydatkowane na ubranie służbowe mogą pomniejszać przychód, jeśli obowiązek noszenia ubioru wynika z przepisów o BHP albo spełnia funkcje reklamowe. Nie dotyczy to jednak stroju o charakterze reprezentacyjnym
- Jestem właścicielem firmy remontowej, świadczącej usługi dla osób fizycznych. Zatrudniam pięć osób, którym udostępniam co pół roku nowe kombinezony ochronne oznaczone logo firmy oraz czapki i rękawice, których używają podczas prac remontowych. Czy postępuję prawidłowo wliczają wydatki poniesione na te ubrania robocze dla moich pracowników do kosztów uzyskania przychodów? – pyta czytelnik.
Ze stanowiska fiskusa wynika, że ubranie służbowe może być kosztem uzyskania przychodu, jeśli obowiązek jego noszenia wynika z przepisów o BHP albo spełnia funkcje reklamowe. Nie dotyczy to jednak stroju o charakterze reprezentacyjnym. Mówi o tym m.in. interpretacja Izby Skarbowej w Poznaniu z 10 września 2010 r. (ILPB1/415-699/10-4/KŁ).
Sprawa dotyczyła podatnika PIT, który prowadzi działalność gospodarczą w zakresie ubezpieczeń oraz administracyjnej obsługi biur. Zapytał, czy może...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta