Kablówki bez zezwoleń
Ryzyko ponosi spółdzielnia
Kablówki bez zezwoleń
Podstawową kwestią dla urządzenia sieci telewizji kablowej jest zgoda dysponenta zasobów mieszkaniowych. Spółdzielnia albo zarząd budynków komunalnych przy wadliwym skonstruowaniu umowy może odpowiadać za wykroczenia, których przedmiotem jest kablówka.
Wydawanie zezwoleń na instalowanie sieci kablowych stałą regulację w przepisach uzyskało dopiero od 1993 r. , kiedy uprawnienie to przeszło na Państwową Agencję Radiokomunikacyjną. Wcześniej operatorzy tworzyli sieci na podstawie decyzji Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych lub Ministerstwa Łączności.
Zgody udzielone przez PAIZ były i są do dnia dzisiejszego przedmiotem prawniczych sporów. Wątpliwości budzi, czy zgoda na powołanie spółki z udziałem zagranicznym może być traktowana jako zezwolenie radiotelekomunikacyjne. PAIZ nigdy nie była upoważniona do wydawania zezwoleń w rozumieniu prawa łącznościowego. Do dziś jedna z największych w Warszawie i kraju telewizji kablowych legitymuje się zezwoleniem PAIZ, które na zasadzie ochrony praw nabytych jest respektowane przez PAR. Ministerstwo Łączności przed 1993 r. wydało wiele zezwoleń, ale wszystkie były tymczasowe.
Urządzenie w budynku sieci telewizji kablowej wymaga spełnienia kilku warunków określonych w przepisach dwóch...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta